szarotka szarotka
Aktualności
Środa, 12 grudzień 2018 r.
08.01.2013

 

 

 

 

 

 


Michałek Tryka jest półtorarocznym chłopcem, ładnym i wesołym, jednak na jego nowej drodze życia stanął nowotwór złośliwy– Neuroblastoma. Aby żył, konieczne jest kosztowne leczenie. Bez Waszej pomocy nie dam rady go uratować.

W październiku 2012 roku minął rok od dnia, w którym my, rodzice, dowiedzieliśmy się o ciężkiej chorobie naszego synka, a od momentu jej wznowy (sierpień 2012) szpital jest naszym „drugim domem”. Michałek, ze względu na IV, najwyższą grupę ryzyka, w której się znajduje, zakwalifikowany został do najbardziej agresywnego leczenia choroby. Obecnie jest po 8 cyklach ciężkiej chemioterapii, w styczniu 2013 Michałka czeka jeszcze bardzo ciężka chemia wysokodawkowa (tzw. megachemia) oraz autoprzeszczep szpiku kostnego, a następnie radioterapia.

Na tym niestety kończą się możliwości leczenia tej choroby w Polsce, ale nie kończy się nasza nadzieja, ponieważ kraje UE stosują bardziej zaawansowane leczenie.Michałek zakwalifikował się na leczenie w Niemczech przeciwciałami antyGD2 przeciw komórkom Neuroblastoma, ale ze względu na jej koszty (NFZ odmawia refundacji), ten etap walki o zdrowie naszego synka uzależniony jest od tego, czy uda nam się zebrać potrzebne środki –około 120 tys. euro. Wiemy, że nie możemy się poddać, że nie możemy zmarnować tej dodatkowej szansy. Jestem żołnierzem zawodowym, służę w Rzeszowie, sam utrzymuję rodzinę i dla nas- rodziców- jest to suma nieosiągalna, dlatego zwracamy się o pomoc do Was. Mocno wierzymy i mamy nadzieję, że to wszystko naprawdę ma sens i dzięki pomocy dobrych ludzi i dzięki Bożej Opatrzności Michałek odzyska zdrowie. Prosimy o zapoznanie się ze stroną www.michaltryka.pl, gdzie znajdują się wszelkie informacje o stanie zdrowia Michałka i zbiórce pieniędzy na dalsze leczenie. Fundacja, której podopiecznym jest nasz synek pozwala na zbiórkę pieniędzy na subkonto oraz na przekazanie 1% podatku dochodowego.

 


                              Dane do przelewu:
                              Wpłata na konto fundacji "Wyspy Szczęśliwe"
                              ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków
                              83 1020 2892 0000 5302 0150 8522
                              Konieczny tytuł przelewu: MICHAŁ TRYKA

                             Przekazanie 1% podatku:
                             KRS: 0000225443
                             Cel szczegółowy 1%: Fundacja „Wyspy Szczęśliwe” – Michał Tryka 

 

 Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.
Magdalena i Damian TRYKA